Akik Taşı Özellikleri

Akik Taşı Özellikleri

 

 

Göz alıcı akik taşı, şifacı ve faydacı etkileriyle yüz yıllardır kullanılan şık taşlar arasında yerini almıştır. Hem modern hem de etkileyici renkleriyle kolye, yüzük, bileklik ve küpe aksesuarları arasında tercih edilen, kendinizi özel hissetmenizi sağlayan doğal taşlar, gününüzü aydınlatacak enerjiyle dolmanızı sağlayacaktır.

Yaşamı Hissettiren Doğal Taşlar

Ölümsüzlük taşı olarak da bilmekte olan akik taşı, yemen ve agat taşı olarak da kullanılmaktadır. Beyaz, pembe, kahverengi ve yeşil tonların yanı sıra sert kırmızı e siyah tonlarla da cesaretin simgelerinden biridir. Sertlik derecesi 6,5 ve 7 arsında değişkenlik gösterirken, kötü enerjiyi kırıcı, cesaret verici ve uyumlu bir etki bırakmaktadır.

Doğal taşlar arasında geniş bir skalaya sahip olan yemen taşı, kurak toprakların susuzluğunu gideren dini metaforik bir anlam niteliği de taşımaktadır. Sizi özel kılacak, sıcak ve samimi bir taş olarak motivasyonunuzu artıracaktır.

Akik Taşı Meditasyon Etkisi

Yoga ve dinsel ritüeller için de tercih edilen akik, renk tonlarıyla istenilen enerjinin sağlanması için muhteşem bir bütünlüğü ortaya çıkarabilmektedir. Enerjinin açığa çıkması, kötü enerjinin ortamdan ayrılması için evinizde kullanabilir aynı zamanda aksesuar olarak da yenilenmenizi sağlayacak etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Akik Taşı Şık Ve Modern Tasarımlar

Cilde ve saçlara iyi gelen akik modeller, yüzük, bileklik, küpe ve kolye olarak birçok aksesuar modeli arasında tercih edilebilir. Doğal saydam ve yarı saydam modeller olarak, renk skalasına göre benzer enerji yoğunluklarını taşıyan, doğada oldukça sık bulunan taşlar arasında yer almaktadır.

 


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.