Apatit Doğal Taş Özellik ve Faydaları

Apatit taşı amaçlarına ulaşmada ve öfke, ilgisizlik ve kafa karışıklığı duygularını temizlemede yardımcı olduğu bilinen güçlü bir taştır. Apatit taşı ismini aldatmak anlamına gelen Yunanca bir kelimeden almıştır. Apatit taşı farklı oluşumlardan ve içerdiği renk çeşitliliğinden dolayı bu ismi almıştır bu da onu diğer taşlardan ayıran başlıca özelliklerinden biridir. Apatit taşı fikirleri ve düşünceleri sihirli bir şekilde teşvik edebilecek bir taştır. Zeka, meditasyon, fizik bilinci ve hayal gücü ile birlikte çalışır. Apatit nispeten yumuşak bir taştır ve bu nedenle kuyumcular tarafından yaygın olarak kullanılır.

 

İyileştirici Özellikler

Fiziksel İyileşme: Renkli mavi olan Apatit taşı yeni hücrelerin üretimini ve gelişimini teşvik eder ve kemiklere kalsiyum dahil edilmesine yardımcı olur. Sağlıklı kemikleri ve dişlerin gelişmesinde yardımcı olduğu bilinmektedir. Kıkırdak ve eklem problemleri, raşitizm, artrit ve motor beceriler için yapılan tedavilerde etkili olduğu biliniyor.

 

Apatit ayrıca sağlıklı beslenme ile de bağlantılıdır ve açlığı bastırdığı metabolizma hızını arttırmaya bağlanmıştır. Genellikle hipertansiyonun azaltılmasında ve iyileşme bezlerinde ve organlarında destekleyicidir.

 

Duygusal İyileşme: Apatitin vücutta uyuşukluk hissedildiğinde coşku ve vücutta enerji rezervleri oluşturduğu düşünülmektedir. Utangaçlık ve içe dönük doğaya karşı zafer kazanmaya yardımcı olur ve kullanıcının yabancılaşma hissinden kurtulmasına yardımcı olur. Apatit ayrıca dürüstlüğü, sosyal kolaylığı ve başkalarına açıklığını teşvik ettiği bilinir. Keder ve sıkıntıyı azaltmada ve sinirlenmeyi ve duygusal yorgunluğu azaltmada yararlıdır.

 

Ruhsal Şifa: Apatitin geçmiş yaşam deneyimlerinin bilincini geliştirdiği kabul edilir ve ayrıca kullanıcının mevcut yaşamı ve gerçekliği üzerindeki karmik etkilerin anlaşılmasını güçlendirebilir. Bir inanca göre, Apatit taşının titreşimleri dünya dışı ilahi varlıkların ve onlarla iletişim kurmasına izin veren, cennetsel doğanın “mavi varlıklarını” çeker.

 

Apatit Taşı ve Çakralar: Apatit taşı Üçüncü Göz ve Boğaz Çakraları ile ilişkilidir. Vücudun yin ve yangını dengelemek için mükemmel bir taştır. Üçüncü Göz veya kaş çakrası, içgörü ve komuta merkezimizdir. Kullanıcının dünyadaki farkındalık ve bilgi ile uyum içinde olmasını sağlar. Boğaz çakrasını dengeleyerek, vücudun genel sesini dengeler. Kullanıcının görüş, düşünce ve duygularını başkalarına aktarmasında yardımcı olur.

 

Apatit Taşı Hakkında Bazı Gerçekler

 

Apatit taşı ile UFO’larla bir bağlantı kurabileceğine inanılıyor.

Daha önceki zamanlarda Apatit, gübre olarak kullanılıyordu.

Apatit herhangi bir efsane ya da folklorla ilişkisi hakkında fazla bir şey bilinmemektedir.

Mavi Apatit, Gaia adı verilen Yunan Dünya Ana Tanrıçası’nı onurlandırdı.

 

Metafiziksel Özellikler

 

Apatit mineral üyeleri geleneksel olarak Klorapatit, Fluorapatit ve Hidroksil-Apatit olarak bilinir. Apatit, doğal mikro-çevresel sistemler tarafından oluşturulan ve kullanılan minerallerden biridir.

 

Apatit bitkiler için gerekli olan fosforun ana kaynağıdır. İnsanlar dahil, hayvanların çoğunun dişleri ve kemikleri Apatit ile aynı madde olan kalsiyum fosfattan oluşur. Moh’nun sertlik ölçeğinde Apatit 5 ağırlığındadır.

 


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.